Alban Skenderaj ft. Elgit Doda - Parajsa ime (Official Video HD)

AlbanSkenderajMusic

17 Mio. aufrufe3 654

  Produced by Elgit Doda
  Lyrics: Alban Skenderaj
  Mix & Master: Marenglen Boja
  Video: ProVideo
  Alban Skenderaj on Instagram:
  albanskenderaj
  Elgit Doda on Instagram:
  elgitdoda
  Available on:
  iTunes: music.apple.com/us/album/parajsa-ime-feat-elgit-doda-single/1517861443
  Spotify: open.spotify.com/album/6t8gEEizifRkvqr3gJ3WmG
  Deezer: www.deezer.com/en/album/153902872
  Nje Tequilla, nje Rose
  Capuccino a Frappé
  Apo nje Cocktail me Mango?
  Ti do volumin ta ngre
  Jepi Play ate qe ke
  Reggae, Latino, a Tango!
  Jo nuk eshte “Calma”
  Eshte vetem dielli qe po fshihet neper palma
  Arome e detit qe therret ndjenjat e mia
  Dhe ne te shtrire qe pijme Mojito Caipiringa!
  Edhe sa, dhe sa
  do vonohesh edhe sa?
  Je spirance ne detit tim, je kripe e veres time
  Jo nuk ka, jo nuk ka
  si me ty, jo, jo nuk ka
  As Maldive, Bora Bora, JE PARAJSA IME

  Luje si “Mambo”
  Si “Coco Jumbo”
  Boje “La Cozadera”
  Si me “Bailando”
  Mos thuj “Te Quiero”
  E di se sa m’do
  N’zemren tone s’jam thjesht Kapiten
  Thirrem “ADMIRAL”

  S’jena ne “Gringo”, s’jena ne “Gango”
  S’jena ne “Rambo”, s’jena ne “Django”
  S’kena nevoje “Lui”, “Prada”
  Dhe as per “Lambo”
  Jepna nje pije nje “Cigar”
  Jepna nje zjarr e nje kitare
  Diellin, detin, 24, jena pronare
  E kcejna Reggae, kcejna Cha Cha Cha
  Kcejna Regaton, Latino, Mambo dhe Salsa
  E kcejna Reggae, kcejna Cha Cha Cha
  Kcejna Regaton, Latino, Mambo uh, uh, uh

  Edhe sa, dhe sa
  do vonohesh edhe sa?
  Je spirance ne detit tim, je kripe e veres time
  Jo nuk ka, jo nuk ka
  si me ty, jo, jo nuk ka
  As Maldive, Bora Bora, JE PARAJSA IME

  Am Vor 4 Monate

  KOMMENTARE

  1. Md Adon

   l don't understand this language, but this song so much lovely 😘 his voice just wow :))🇧🇩

  2. Brunilda Mahmutaj

   K Po p

  3. Elidon Jaku

   Albanian song is ❤

  4. Nela Kasa

   DurDur8

  5. Aristo Kızılbaş

   📲🎆🎇🎇🎑🌅

  6. Alban Duraj

   Super 🥇🏆🏅👏

  7. sofia gjoka

   Love you😚😚😚

  8. andi pengu

   Po tjet kjo kenge e bukur beni like

  9. thomy jery

   Chanson vraiment agréable!!

  10. Berta Islam

   Bravo

  11. Antonella Cardoso

   I don’t understand anything but the song is fire !!

  12. Fabio Sula

   Jeni super

  13. elo shkembi

   Bukur😘😍🤩👨‍👩‍👧‍👦

  14. Niku Niku

   Alban skenderaj je kengetar i kompletuar me i miri

  15. sun for fun

   Terrific! Greetings from Turkey✋🏼

  16. Kevin Mero

   shume e bukur

  17. Selma Adani

   Kjo kenge me pelqen shume ❤❤⭐⭐😀😀⭐⭐❤❤❤

  18. Erjola Llangozi

   Jeni super keshtu vazhdoni

  19. Elsa Allko

   To he nje kengetar I lezeqm

  20. Elsa Allko

   The lumte

  21. Fabiola Kasa

   213q1e42 .q.q1

  22. Oni Lajthia

   uuu

  23. Elsa Lila

   Te dua Like ❤❤❤💕👅👍

  24. Dheeraj Prasad

   Hello, I am from the boss of Ludoqueen, I want to talk to you about our company’s business cooperation. Please contact me! You will get rich returns, and our company guarantees that you can get commissions every day. This is my whatsapp:+917797650490

  25. Kristi Cuko

   We=!!+3~

  26. Bano Zavalla

   I don’t understand What they’re saying but I love it , greetings from bathorja city tirona 🙈😆 qr te gjith na bejn si te huaj , pse mos bejm dhe ne te bathores 😜

  27. Blerta Cina

   Fantastike 👏👏👏👏 ju lumte 🤩

  28. Anh Quynh

   Alban Skenderaj ft. Elgit Doda - Parajza Ime (teksti)

  29. loja ime

   Super 😄😄😄😄😄😄😄🙃🙃🙃

  30. Vedihana Prifti

   Hiti dhe dueti me i bukur deri me sot super keng ju lumte👏👏👌👌🥰🥰💋💋

  31. SuperBook Forever

   Edhe sa edhe sa ❤❤❤❤

  32. Arta Mezuraj

   Ya G

  33. Luiza Skerja

   Kjo kenge eshte hit i veres 2020

  34. Griselda Rusi

   ♥️♥️

  35. Akil Bekaj

   Brravo nje keng shummm e bukur 😍👍👏

  36. Rora Male

   Kete koko jumbohahaha ja dedikoj vendlindjes time pogradecit

  37. Klodian Lumçi

   Hhnloi.kdh

  38. Selma Adani

   Mjuzik

  39. Alimeja Gega

   Hiti i veres 2020 ska ku te vej😍

  40. Alessandro Ilazi

   gzuar bairin

  41. Genti Cehu

   Kenga me è bukur ❤❤❤

  42. Camil Aguilar

   Perdón la ignorancia que idioma es?

   1. meti pelivani

    Albania

  43. Gisejda Reci

   I like it

  44. Mota Alves

   Quelqu'un peut-être écrit la lettre, s'il vous plaît .

  45. Ana Maria

   💗

  46. Arsilda Arsi

   Bravo Alban je i papar te lumte vazhdo te hedh kenge te tjera

  47. Edmond Skura

   😍😍

  48. Jose Augusto

   Muito top

  49. Kristina Nushi

   Si deti si kengetaret e vajzat yje e fjalet shqipe e paster gjuha qe u rritem bukur shqip

  50. Arta Mezuraj

   Fy

  51. Jonida Pallani

   Legit soda

  52. Mimoza Duzha

   Shkumbin ismaili

  53. Mimoza Duzha

   Shkumbin ismaili

  54. EMANUELA SHEHU

   Super hit

  55. anis le babouin

   Bravo qunat woww far zeri

  56. Ilda Ikonomi

   Super🌟🌟🌟🌟🌟👏👏👏

  57. Mota Alves

   🇧🇷👍

  58. lorena satka

   My song😭❤🌎

  59. Sofia Kuci

   Ju lumt kush e ka emrin bora🤗🤗🤗💞💞💞💞💖💖🇦🇱🇦🇱🇦🇱🎤🎤🎤👏🎧🎧

  60. Sofia Kuci

   🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱👑👑🎧🎧🎧👑👑💖💖💖💞💞🤗🤗🤗bora je parajsa

  61. Suela Malasi

   Lum Shqiperia qe te ka

  62. emiljano brahimi

   😍😍😍😍😙😙😙😙👄👄👄❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤💕❤❤❤❤❤❤❤💟💟💟💟💟💞💖💞💖💞💖💖💞💞💖💖💞💞💖💖💞💖💞💖💞💞💖💖💞💖💞💖💞💖💖💞👍👍💞💖💖💞👍💟💖💞👍💖💟

  63. Fabis&Seans_ Roblox_Fortnite

   Cool 👌👏👌👏👌😀😆💃💃💃😅 thanks ❣

  64. Enea Demaj

   Enea🥳12345

  65. Dashi Bulla

   Ffggrgh

  66. Petteri Punakuono

   😎😎😎🌝🌝🌝🌝🌝🌝🌝🌝🌝🌝🌝🌝🌝🌝🌝😎😎😎

  67. Anxhelo Gjeli

   Keng supër

  68. Eljana Buci

   Mesazhi qe shperndan albani per muziken qe ben eshte shume i bukur.Shpresedhenes.E adhuroj ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

  69. Petteri Punakuono

   😎😎😎🌝🌝🌝🌝😎😎😎

  70. •Debbiix •

   Alban Skenderaj ft. Elgit Doda - Parajza Ime (teksti) [Verse 1: Alban Skenderaj] Një Tequilla, një Rose, capuccino a frappé Apo një cocktail me mango? Ti do volumin ta ngre, jepi play atë që ke Reggae, latino, dhe tango Jo nuk është "Calma" Eshtë vetëm dielli që po fshihet nëpër palma Aromë e detit që thërret ndjenjat e mia Dhe ne të shtrirë që pijmë Mojito Caipirinha, ya ya ya [Chorus: Alban Skenderaj] Edhe sa, edhe sa, do vonohesh edhe sa? Je spirancë në detin tim, je kripë e verës time Jo nuk ka, jo nuk ka, si me ty, jo jo nuk ka As Maldive, Bora Bora, je parajsa ime Edhe sa, edhe sa, do vonohesh edhe sa? Je spirancë në detin tim, je kripë e verës time Jo nuk ka, jo nuk ka, si me ty, jo jo nuk ka As Maldive, Bora Bora, je parajsa ime [Verse 2: Elgit Doda] Luje si "Mambo" (Mambo), si "Coco Jumbo" (Jumbo) Boje "La Gozadera" si me "Bailando" Mos thuj "Te quiero" (Quiero) E di se sa m'do (Sa m'do) N'zemrën tone s'jam thjesht kapiten, thirrëm "Admiral" S'jena ne "Gringo", s’jena ne "Gango" S'jena ne "Rambo", s’jena ne "Django" S'kena nevojë për "Louis", "Prada" e as për “Lambo” Jepna një pije një "Cigar", jepna një zjarr e një kitarë Diellin, detin, 24, jena pronarë [Bridge: Elgit Doda] E kcejna Reggae, e kcejna Cha-cha-cha Kcejna Reggaeton, Latino, Mambo e Salsa E kcejna Reggae, e kcejna Cha-cha-cha Kcejna Reggaeton, Latino, Mambo (wouh wouh, wouh) [Chorus: Alban Skenderaj, Elgit Doda] Edhe sa, edhe sa, do vonohesh edhe sa? Je spirancë në detin tim, je kripë e verës time Jo nuk ka, jo nuk ka, si me ty, jo jo nuk ka As Maldive, Bora Bora, je parajsa ime Edhe sa, edhe sa, do vonohesh edhe sa? Je spirancë në detin tim, je kripë e verës time Jo nuk ka, jo nuk ka, si me ty, jo jo nuk ka As Maldive, Bora Bora, je parajsa ime [Bridge: Alban Skenderaj, Elgit Doda] Kerce Reggae, kerce Cha-cha-cha Kerce Reggaeton, Latino, Mambo (ay) dhe Salsa Kcejna Reggae, e kcejna Cha-cha-cha Kcejna Reggaeton, Latino, Mambo wouh, wouh, wouh [Chorus: Alban Skenderaj, Elgit Doda] Edhe sa, edhe sa, do vonohesh edhe sa? Je spirancë në detin tim, je kripë e verës time Jo nuk ka, jo nuk ka, si me ty, jo jo nuk ka As Maldive, Bora Bora, je parajsa ime Edhe sa, edhe sa, do vonohesh edhe sa? Je spirancë në detin tim, je kripë e verës time Jo nuk ka, jo nuk ka, si me ty, jo jo nuk ka As Maldive, Bora Bora, je parajsa ime (Like nese e pelqeni!)

   1. Danger Zone

    Wouh wouh 😂😂

   2. fatjon kripa

    P

  71. Enejda Xhatufa

   Eneida danjeli emila arisi💎💎💎💎💎💎💎💙💙💙💙💙💙💚💚💓💓💓💓💓💓💓💓💓💓💓💓💓💓💓

  72. ali luzi

   .

  73. Nora kiryu

   Calma Alba version 😂😂✌️

  74. bidar mostafa

   BIG BRAVO FROM 🇲🇦MOROCCO🇲🇦 BRAVO BRAVO NICE SONG

  75. Semine Latifi

   🙄🙄🍓🍓🍓🍉

  76. Zana Troshku

   👏👏👏

  77. rigert zeneli

   paal00

  78. Marios Dhmhtropoylos

   ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  79. Denis Sarvan

   🇦🇱 best

  80. Pino

   This shit is dope

  81. brikena kalliri

   Oohh Zot me ne fund SHQIP!!! bravo Alban gjithmone na surprizon!!!

  82. luljeta gojani

   ❤️

  83. Teuta Alleshi

   Fkslsysfuadify🤩😇🤩😇🙂😇🤩🤩🖤💜❤💙🧡💜🧡💜🧡💙💫💯💯💙🤍💙🤍💙🧡💙🧡💙

   1. Teuta Alleshi

    Rierrosdosspsk😚😚☺🤩☺🤩☺🤩

  84. Eri Kurtaj

   Gerisi❤️❤️❤️😘😘🇦🇱🇦🇱🌹🌹🌹🥰🥰🥰😘😘😘💐💐💐

  85. FaZe H4CK3R H4n5y

   Copy of vezire fama mama

  86. Olta Hoti

   Per L se ne frega

  87. Arta Mezuraj

   Fdxyyyy

  88. Arta Mezuraj

   U

  89. Dani Gega

   3f m.5 f6dfyg5 :€_/=%498

  90. Arbri Muhametaj

   Vk

  91. Eribjknola jjhhb Llangozi

   💋💋💋💋💪💪💪

  92. Hamza Stafa

   Faleminderit që ju kemi

  93. Semine Latifi

   😀

  94. Ilda Ikonomi

   Shume e bukur si përhere 👏👏👏👏

  95. Arsilda Arsi

   Sa like behen per Alban skenderaj

  96. evis henaj

   E mbytet guaranan e elodis te shkret 😅😅😅

  97. Leo Neli

   🏖

  98. Meti Meti

   Shume e bukur kjo kenga Alban Skenderaj bravo

  99. Albert Mani

   Ifj John jfokfiitjfjofkkjfjjfofpljjhhuufz